Склади
Складські комплекси
Гаражі, Ангари, Бокси Криті ринки, торгові площі
Спортивні споруди Виробничі приміщення Адміністративні будівлі
Сільськогосподарські будівлі мансардні поверхи  
 

Каркасні і безкаркасні ангари - переваги і недоліки

На ринку будівництва ангарів для зберігання зерна і плодоовочевих культур склалася серйозна конкуренція між конструкціями із застосуванням металевого каркаса і безкаркасними спорудами арочного типу. Розглянемо переваги і недоліки кожного типу.

Каркасний ангар можна побудувати будь-якої форми без обмежень, що дає йому велику перевагу.

Однак, треба враховувати, що корозія металу починається в місцях скупчення вологи, тобто на з'єднаннях листів заліза з каркасом, отже рано чи пізно ангар вимагатиме часткового ремонту. Це не так просто, адже каркас є несучим і замінити його частину досить проблематично.

У ході каркасного будівництва сендвіч-панелі є основним матеріалом для зведення огороджувальних конструкцій. І це є не найкращим рішенням, оскільки при регулярній обробці будови порушується герметичність стиків панелей, які, в свою чергу, розшаровуючись, сприяють цвілеві-грибковому зараженню приміщення. Це також погіршує теплоізоляційні властивості панелей. Крім того, дані конструкції мають низький ступінь удароміцності, що знову ж несприятливо впливає на герметичність споруди і вимагає заміни пошкодженої панелі. Сендвіч-профіль кріпиться до металокаркасу, після чого в нього вставляється утеплювач з мінеральної вати, поверх якого кріпиться гідровітрозахисна мембрана, а зовні вся конструкція закривається обшивкою, що веде до помітного подорожчання конструкції і більш тривалого часу її виготовлення.

Збільшується загальна маса ангара, внаслідок чого потрібно грунтовний фундамент.

Вартість такої споруди також істотно залежить від витрат на транспортування об'ємних панелей до місця будівництва. Профіль, панелі, утеплювач, що складається на 90% з повітря, - разом до місця будівництва в основному доводиться відправляти "порожні фури".

З метою підвищення надійності таких конструкцій виробники рекомендують спеціальні полімерні покриття, що забезпечують захист від корозії й ультрафіолету, а також проведення дезінфекції з використанням реактивів, миючих складів і кварцових опромінювачів, що безсумнівно дає свій позитивний ефект, але знову ж підвищує вартість будівництва та обслуговування ангара.

І ще одна важлива обставина - завдяки збірному типу каркас є розбірним.

Цей факт часто привертає увагу замовників, проте багаторічний досвід експлуатації даних конструкцій підтверджує, що витрати на демонтаж, навантаження, перевезення і складання на новому місці часто порівняти з вартістю нового ангару.